Jaripatka, Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AXHPK2218E1ZR
Approx. Rs 3,500 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 100 mg/ml |
| Pack Size | 10 ml Vial |
| Brand | Primobolan |
| Composition | Methenolone Enanthate |
| Route | IM |
| Packaging Type | Vial |
| Storage | Below 25°C |
Approx. Rs 108 / StripGet Latest Price
Product Details:| Composition | Telmisartan Only |
| Strength | 40 mg |
| Manufacturer | zydus |
| Treatment | Heart Failure |
| Packaging Type | Strips |
| Form | Tablet |
| Active Ingredient | Telmisartan |
Approx. Rs 408 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 2.5 mg |
| Brand | Eliquis |
| Pack Size | 10 tablets |
| Indication | AF stroke prevent |
| Composition | Apixaban 2.5 mg |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Blister |
Approx. Rs 298 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 25000 IU/5 ml |
| Salt Type | Heparin sodium |
| Brand | Heparin |
| Usage | DVT treatment |
| Route of Administration | SC |
| Pack Size | 1 vial |
| Packaging Type | Vial |
Approx. Rs 2,109 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 50 mg |
| Brand | Eltropag |
| Pack Size | 7 Tablets |
| Form | Tablet |
| Composition | Eltrombopag Olamine |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription Type | Prescription |
| Indication | HCV Thrombocytopenia, Aplastic Anaemia, ITP |
Approx. Rs 843 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 5 mg |
| Brand | Inramed |
| Manufacturer | Mylan |
| Packaging Size | 3 x 10 tablets |
| Treatment | Postural Hypotension |
| Packaging Type | Strips |
| Shelf Life | 24 months |
| Composition | Midodrine |
| Dosage Form | Tablet |
Approx. Rs 301 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 3 % |
| Packaging Size | 2 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Brand | Asklerol |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage Conditions | Store Below 30 Degree C |
| Active Ingredient | Polidocanol |
| Dosage Form | Injection |
Approx. Rs 70 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 50 mg |
| Brand | Aldactone |
| Pack Size | 1*15 |
| Treatment | Heart Failure |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 month |
| Storage Condition | Below 25 Degree C |
| Composition | Spironolactone |
Approx. Rs 2,755 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1mg |
| Packaging Size | 1 Vial |
| Brand Name | Terlistat |
| Volume per Vial | 10 ml |
| Form | Injection |
| Usage/Application | Hospital |
Approx. Rs 58 / StripGet Latest Price
Product Details:| Dosage Form | Capsule |
| Brand | Ramitorva |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Shelf Life | 24 month |
| Prescription Required | Yes |
| Generic Name | Ramipril |
| Dose/Strength | 5 mg |
Approx. Rs 227 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 2 mg |
| Salt Form | Calcium |
| Brand Name | Pivasta |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage Condition | Store Below 30 Degree C |
| Pack Size | 1 x 10 tablets |
| Manufacturer | Zydus Cadila |
| Composition | Pitavastatin |
Approx. Rs 213 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 80 + 12.5 mg |
| Brand | Inditel H |
| Manufacturer | zydus |
| Treatment | High Blood Pressure |
| Packaging Size | 1*10 |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Below 25°C |
| Composition | Telmisartan + Hydrochlorothiazide |
Explore More Products
© Curious Heads Pharmaceuticals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited