Jaripatka, Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AXHPK2218E1ZR
Approx. Rs 7,200 / VialGet Latest Price
Product Details:| Brand Name | J Glut |
| Strength | 2000 mg |
| Form | Lyophilized Powder |
| Composition | Glutathione |
| Usage/Application | Skin Whitening |
| Route of Administration | IM/IV Use |
| Packaging Type | Vial with Solvent |
Approx. Rs 139 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Pack Size | 15 g tube |
| Prescription | Yes |
| Form | Cream |
| Usage Area | Skin |
| Packaging Type | Tube |
| Storage | Below 25 C |
Approx. Rs 392 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 15 g |
| Prescription | Prescription |
| Brand | Dr Reddys |
| Form | Cream |
| Composition | Eberconazole 1% |
| Usage Area | Skin |
| Packing Type | Tube |
Approx. Rs 1,123 / BottleGet Latest Price
Product Details:| Minoxidil Strength | 5% |
| Finasteride Strength | 0.1% |
| Pack Size | 60 ml |
| Brand | Mpower F |
| Form | Solution |
| Usage Area | Scalp |
| Gender | Male |
| Prescription | Prescription |
Approx. Rs 240 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Form | Cream |
| Brand | Ezanic |
| Dose | 10 % |
| Packaging Size | 15 gm |
| Shelf Life | 24 months |
| Grade Standard | USP |
| Composition | Azelaic Acid |
Approx. Rs 206 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Form | Gel |
| Brand | Ezanic |
| Dose | 10 % |
| Packaging Size | 15 gm |
| Shelf Life | 24 months |
| Grade Standard | USP |
| Composition | Azelaic Acid |
Approx. Rs 73 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Brand | GSK |
| Strength | 0.1% |
| Pack Size | 30 g |
| Formulation | Cream |
| Prescription | Prescription |
| Use Case | Eczema, Psoriasis |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 226 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 2mg/50iu |
| Pack Size | 30 g tube |
| Brand | Thrombophob |
| Form | Ointment |
| Application Area | Topical |
| Prescription Type | OTC |
| Storage | Below 25°C |
Explore More Products
© Curious Heads Pharmaceuticals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited