Jaripatka, Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AXHPK2218E1ZR
Approx. Rs 200 / PackGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 5g |
| Packaging Type | Packets |
| Packaging Size | 5 gm |
| Usage | Male Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Drug Strength | 1% w/w |
| Usage/Application | Clinical, Hospital |
| Form | Gel |
| Medicine Type | Allopathic |
| Brand | Cernos |
Approx. Rs 131 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Strength | 0.025% |
| Pack Size | 15 g |
| Formulation | Gel |
| Usage Area | Face |
| Concern | Acne |
| Prescription | Prescription |
| Skin Type | Oily Skin |
Approx. Rs 900 / VialGet Latest Price
Product Details:| Composition | Nandrolone Decanoate |
| Brand | DECA 250 |
| Manufacturer | Powerbolic Lab |
| Dosage Strength | 250 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Pharmacopoeia Standard | USP |
| Volume Per Ampoule | 10 ml |
Approx. Rs 150 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Form | Gel |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 20 gm |
| Gender | Unisex |
| Brand | Tretoin |
| Usage/Application | Clinical |
| Medicine Type | Allopathic |
Approx. Rs 180 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Packaging Size | 20 gm |
| Composition | Tretinoin (0.05% w/w) |
| Packaging Type | Tube |
| Gender | Unisex |
| Time Of Using | Anytime |
| Brand | RETGROW A |
| Features | Daily Care, Anti-acne & Pimples, Dark Spots Removal, Cleans Skin Pores |
| Organic | Yes |
| Professional Care | Yes |
| Paraben Free | Yes |
| Third Party Manufacturing | Yes |
Approx. Rs 200 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Skin Type | All Type Skin |
| Packaging Size | 20 gm |
| Composition | Tretinoin (0.1% w/w) |
| Packaging Type | Tube |
| Gender | Unisex |
| Time Of Using | Anytime |
| Brand | RETGROW A |
| Features | Daily Care, Anti-acne & Pimples, Dark Spots Removal, Cleans Skin Pores, Anti-Wrinkles, Rough Skin |
| Shelf Life | 36 months |
| Organic | Yes |
| Professional Care | Yes |
| Paraben Free | Yes |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 290 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 200 mg |
| Packaging Size | 1ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Nandrolone Decanoate 200mg |
| Brand | DECABOL |
| Manufacturer | EVOLVE BIOLABS |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made In India |
Approx. Rs 150 / PackGet Latest Price
Product Details:| Packaging Size | 10 x 1 x 5 gm |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Clinical |
| Manufactured By | Healing Pharma |
| Medicine Type | Allopathic |
| Form | Gel |
| Brand | Testoheal |
Approx. Rs 1,154 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Packaging size | 30 gm |
| Strength | 2% w/w |
| Brand | Tobraza |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 161 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Pack Size | 30 g tube |
| Strength | 0.05 % |
| Form | Cream |
| Usage Area | Skin |
| Packaging Type | Tube |
| Treatment Use | Dermatitis, Eczema |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 375 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Strength | 0.025% |
| Pack Size | 15 g |
| Formulation | Gel |
| Usage Area | Face, Back, Chest |
| Concern | Acne |
| Prescription | Prescription |
| Skin Type | Acne Prone Skin |
Approx. Rs 99 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*5 tablet in 1 strip |
| Brand | Marbomet |
| Composition | Marbofloxacin 50mg |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 75 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Form | Gel |
| Usage/Application | Clinic, Hospital |
| Packaging Type | Tube |
| Ideal For | Unisex |
| Brand | X-Nol |
| Country of Origin | Made in India |
| Medicine Type | Allopathic |
| Strength | 5% w/w |
Approx. Rs 195 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Packaging Size | 15 gm |
| Packaging Type | Tube |
| Gender | Unisex |
| Brand | Trunex MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Strength | 0.04% w/w |
| Manufactured By | KLM |
Approx. Rs 350 / PackGet Latest Price
Product Details:| Form | Gel |
| Brand | Placentaheal |
| Packaging Size | 20 gm |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Box |
| Manufactured By | Healing Pharma |
Approx. Rs 839 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Strength | 10% |
| Packaging Size | 50ml |
| Packaging type | Bottle |
| Brand | LOX 10% |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Uses | to numb the lining of the mouth throat or nose. |
Approx. Rs 252 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Combination Type | With Clotrimazole |
| Pack Size | 30ml |
| Indication | Eczema, Dermatitis |
| Form | Lotion |
| Prescription | Prescription |
| Pack Type | Bottle |
Approx. Rs 100.5 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 20 g |
| Form | Cream |
| Composition | Clotrimazole 1% |
| Brand | Glenmark |
| Packing Type | Tube |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 541 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Type | Silver Based |
| Pack Size | 50 g |
| System | Allopathic |
| Base Type | Gel |
| Age Group | Adult |
| Pack Type | Tube |
Approx. Rs 3,011 / PieceGet Latest Price
Product Details:| packaging type | tube |
| packaging size | 7.5g |
| packaging strength | 100mcg |
| composition | Becaplermin |
| Manufacturer | Dr.Reddys |
Approx. Rs 374 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 0.33 |
| Combination | Brimonidine Alone |
| Bottle Size | 15gm |
| Use Case | rosacea. |
| Dosage Form | gel |
| Patient Group | Adult |
| Preservative | Preservative Free |
Explore More Products
© Curious Heads Pharmaceuticals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited