Jaripatka, Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AXHPK2218E1ZR
Approx. Rs 250 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Usage / Application | Clinical |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 1,200 / StripeGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 100 Tablets |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Box |
| Form | Tablets |
| Brand | Rapamune |
| Manufacturer | Pfizer |
| Medicine Type | Allopathic |
Approx. Rs 3,300 / StripeGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Stripe |
| Brand | RYBELSUS |
| Form | Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1x10 |
| Shelf Life | 24 Months |
| strength | 7 mg |
| Composition | SEMAGLUTIDE |
| Manufacturer | NOVA NORDISK - CURIOUS HEADS |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Usuage | to treat type 2 diabetes |
| Prescription / Non Prescription | Non Prescription |
| Usage | ORAL |
| Also gives | Pharmaceutical Third Party Manufacturing |
| Country of Origin | Made in India |
Rybelsus tablets (semaglutide) are used for adults with type 2 diabetes mellitus to control blood sugar levels. Rybelsus has also been shown in studies to help weight loss, but it is not an FDA-approved weight loss medicine. Rybelsus tablets are a once-a-day tablet that is used along with diet and exercise.
Approx. Rs 759 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1 mg |
| Brand | Altraz |
| Packaging Type | Stripe |
| Packaging Size | 1*14 Tablets |
| Manufactured By | Alkem Laboratories Ltd |
| Usage/Application | Hospital |
Approx. Rs 1,225 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 4000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Renocrit 4000iu |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa 4000iu |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Renocrit 4000IU Injection is given by injection either under the skin or into a vein which will be decided by your doctor. Usually, the injections are given by a nurse or doctor. The dose depends on your body weight and the cause of your anemia. Iron supplements both before and during treatment may make this treatment more effective. Renocrit 4000IU Injection needs to be stored in a fridge but used at room temperature.
Approx. Rs 2,205 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 10000 IU |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Renocrit 10000iu |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Renocrit 10000 Injection is given by injection either under the skin or into a vein which will be decided by your doctor. Usually, the injections are given by a nurse or doctor. The dose depends on your body weight and the cause of your anemia. Iron supplements both before and during treatment may make this treatment more effective. Renocrit 10000 Injection needs to be stored in a fridge but used at room temperature.
Approx. Rs 206.5 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 300 mg |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage | Store below 30 DegreeC |
| composition | Gabapentin (300mg) + Methylcobalamin (500mcg) |
Nervigard gm Capsule is a combination medicine used for the treatment of neuropathic pain. This medicine decreases pain by modulating calcium channel activity of the nerve cells.
Approx. Rs 190 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 300 mg |
| Manufacturer | KT Agencies |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 15x10 capsule |
| Shelf life | 36 month |
Approx. Rs 4,375 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 4 I.U |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Headon 4iu |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Usage | To treat Growth Hormone Deficiency (GHD) |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
Approx. Rs 190 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 10 x 1ml |
| shelf life | 24 Months |
| Manufactured By | KT Agencies |
| Brand | TESTOBOL |
Approx. Rs 4,375 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 5 mg |
| Packaging Type | Injection |
| Brand | Mounjaro |
| Manufacturer | Curious Heads |
| Usage / Application | medicine used to improve blood sugar control in adults with type 2 diabetes and support weight manag |
| Storage Conditions | 2 - 8 DegreeC |
Approx. Rs 140 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 222 mg |
| Packaging Size | 1X10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Dose/Strength | 222 mg |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 150 / PackGet Latest Price
Product Details:| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 7X5 gm |
| Brand | Lovegra Oral Jelly |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Treatment | Treat erectile dysfunction |
Approx. Rs 250 / PackGet Latest Price
Product Details:| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 7X5 gm |
| Brand | Super kamagra |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Treatment | Treat erectile dysfunction |
Approx. Rs 2,200 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 250 mg/ml |
| Packaging Size | 10 ml |
| Pack Type | Vial |
| Brand Name | Testaveron |
| Manufacturer | British Pharma |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 280.7 / StripGet Latest Price
Product Details:| Dosage Form | Capsule |
| Strength | 130mg |
| Brand | Syntran |
| Pack Size | 10 capsules |
| Packing Type | Strip |
| Usage | Retail, Online pharmacy, Hospital |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 2,000 / BottleGet Latest Price
Product Details:| Dosage Form | Tablet |
| Species | Pet |
| Therapeutic Class | HIP & JOINT SUPPLEMENTS |
| Prescription Status | Rx |
| Packaging Type | Bottle |
| Composition Type | Combination |
| Brand | Other Brand |
Approx. Rs 2,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Medicine Type | Ear solution |
| Form | solution |
| Pack Size | 50 ml |
| Target Condition | Ear solution |
| Prescription Required | Yes |
| Brand | Other Brand |
Approx. Rs 125 / StripGet Latest Price
Product Details:| Dosage Form | Capsule |
| Strength | 100 mg |
| Brand | Zotinea |
| Pack Size | 10 capsules |
| Packing Type | Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Manufacturer | BDR Pharma |
Approx. Rs 438 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 5000 IU |
| Brand Name | Puretrig |
| Type | Highly Purified |
| Packaging Form | Pre-filled Syringe |
| Manufacturer | Gufic Biosciences |
| Route of Administration | Intramuscular (IM), Subcutaneous (SC) |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
Approx. Rs 220 / StripeGet Latest Price
Product Details:| Strength | 7.5 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Zopifresh |
| Manufacturer | Healing Pharma |
| Usage/Application | Clinical |
| Medicine Type | Allopathic |
| Packaging Type | Box |
Approx. Rs 140 / Strip of 10 TabletsGet Latest Price
Product Details:| Strength | 12mg |
| Brand Name | Iverguard |
| Packaging Size | 10 x 10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Manufacturer | Forture Healthcare |
| Medicine Type | Allopathic |
Approx. Rs 190 / VialGet Latest Price
Product Details:| Age Group | Adult |
| Brand | NANDROLIN |
| Packaging Size | 10 AMPOULES OF 1 ML |
| Form | BOX |
| Packaging Type | AMPOULES |
| Product Type | Finished Product |
Approx. Rs 190 / StripeGet Latest Price
Product Details:| Brand Name | Minjuv |
| Manufacturer | Juvenor |
| Dose | 5 mg |
| Packaging Size | 10 x 10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Clinic, Hospital |
| Form | Tablets |
| Type Of Medicines | Allopathic |
Approx. Rs 190 / StripeGet Latest Price
Product Details:| Brand Name | Durasher |
| Dose | 30 mg |
| Packaging Size | 10 x 10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Clinic, Hospital |
| Form | Tablets |
| Type Of Medicines | Allopathic |
Approx. Rs 300 / BottleGet Latest Price
Product Details:| Dose/Strength | 25 mcg |
| Brand | Shytomel |
| Packaging Size | 100 Tablets |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Box |
| Manufacture By | Kachhela |
Approx. Rs 200 / StripeGet Latest Price
Product Details:| Brand | Vidalista |
| Packaging Type | Box |
| Dose | 80 mg |
| Form | Tablets |
| Usage/Application | Clinic, Hospital |
| Type Of Medicines | Allopathic |
| Packaging Size | 10 x 10 Tablets |
Approx. Rs 250 / StripeGet Latest Price
Product Details:| Brand Name | Tadajuv D Super |
| Manufacturer | Juvenor |
| Packaging Size | 10 x 10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Clinic, Hospital |
| Form | Tablets |
| Type Of Medicines | Allopathic |
Approx. Rs 150 / StripGet Latest Price
Product Details:| Brand Name | Pain-O-Soma |
| Manufacturer | Hab Pharmaceuticals |
| Dose | 500 mg |
| Packaging Size | 10 x 10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Clinic, Hospital |
| Form | Tablets |
| Type Of Medicines | Allopathic |
Approx. Rs 163 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 100 ml |
| Brand | NIL-O-PAIN Plus |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Shelf Life | 24 months |
| Composition | MELOXICAM & PARACETAMOL |
Approx. Rs 120 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1X4 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | INNO2 |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 280 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Strength | 10 mg / 30 mg |
| Pack Size | 1X4 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | TADALAFIL + DAPOXETINE |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 220 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Pack Size | 1*10 |
| Pack Type | Strip |
| Form | Tablets |
| Drug Composition | Coenzyme Q10 + Levo-carnitine (500mg) |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 53.08 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 10ml in 1 pack |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Betamethasone |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 2,055 / StripGet Latest Price
Product Details:| Dosage/Strength | 20 mg |
| Brand | Xarelto |
| Packaging Type | Box |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 28 Film Coated Tablets |
| Manufactured By | Bayer |
| Medicine Type | Allopathic |
Approx. Rs 6,093 / BottleGet Latest Price
Product Details:| Strength | 50 mg |
| Brand Name | Dasanat |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 60 Tablets |
| Medicine Type | Allopathic |
| Application | Clinic, Hospital |
Approx. Rs 145 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Dose/Strength | 10 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Country of Origin | Made in India |
| manufacturer | Cipla |
| Brand name | Amlip 10 |
Approx. Rs 35,992 / BottleGet Latest Price
Product Details:| Strength | 250 mg |
| Product Name | Samtica 250mg |
| Manufactured By | Samarth Life Science |
| Another Name | Abiraterone Acetate |
| Salt Name | Abiraterone Acetate 250mg |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Curious Heads Pharmaceuticals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited