Jaripatka, Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AXHPK2218E1ZR
Approx. Rs 1,873 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 600 mg |
| Brand Name | Thionaz |
| Composition | GLUTATHIONE |
| Form | Lyophilized Powder |
| Packaging Type | Combipack |
| Route of Administration | IM/IV Use |
Approx. Rs 712 / StripGet Latest Price
Product Details:| Combination | With Multivitamin |
| Form | Tablet |
| Target Use | Hair Health |
| Pack Size | 30 tablets |
Approx. Rs 486 / PackGet Latest Price
Product Details:| Skin Type | Sensitive |
| Form | Cream |
| Concern | moisturising and protecting |
| Packaging Size | 50 g |
| Packaging Type | Tube |
Approx. Rs 585 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 0.1% w/w |
| Pack Size | 10 g |
| Indication | Atopic Dermatitis, Eczema |
| Form | Ointment |
| Application Area | Body |
| Prescription | Prescription |
| Age Group | Adult |
Approx. Rs 735 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1 g |
| Brand | Aztreo |
| Packaging Size | 1 vial |
| Composition | Aztreonam |
| Route of Administration | IV |
| Injection Type | Lyophilized powder |
| Manufacturer | Zydus |
Approx. Rs 348 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Form | Cream |
| Dose | 15g |
| Packaging Size | 15 gm |
| Shelf Life | 24 months |
| Composition | Azelaic Acid |
| Brand | Aziderm |
| Manufacturer | Micro Labs |
Approx. Rs 267 / TubeGet Latest Price
Product Details:| Form | Cream |
| Brand | Ezanic |
| Dose | 20 % |
| Packaging Size | 15 gm |
| Shelf Life | 24 months |
| Grade Standard | USP |
| Composition | Azelaic Acid |
Approx. Rs 4,517 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Skin Concern | Fine Lines, Anti Aging, Anti Wrinkle |
| Skin Type | All Skin Types |
| Pack Size | 30ml |
| Usage Time | Day And Night |
| Form | Serum |
| Gender | Unisex |
| Pack Type | Pump Bottle |
Approx. Rs 370 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 50g |
| Prescription | Prescription |
| Form | Cream |
| Composition | Luliconazole 1% |
| Brand | Glenmark |
| Packing Type | Tube |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 349 / StripGet Latest Price
Product Details:| NAC Strength | 500mg |
| Form | Tablet |
| Pack Size | 10 tablets |
| Usage | PCOS support |
| Co Ingredients | Chromium picolinate,N-acetyl cysteine,Alfacaldicol,Biotin |
| Flavour | Unflavoured |
| Prescription | Prescription |
Approx. Rs 1,584 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Net Quantity | 10ml |
| Form | Lotion |
| Application Area | Face & Body |
| Skin Type | vitiligo treatment |
| Packaging Type | Bottle |
| Ideal For | Unisex |
Approx. Rs 86 / BottleGet Latest Price
Product Details:| Strength | 6mg/15ml |
| Bottle Size | 15ml |
| Brand | Atarax |
| Usage | Allergy, Anxiety |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer | DR. Reddys |
Explore More Products
© Curious Heads Pharmaceuticals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited