Jaripatka, Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AXHPK2218E1ZR
Approx. Rs 250 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*3*10 Tablets |
| Composition | PIMOBENDAN+BENAZEPRIL |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 360 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | TerboPET-500 |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Composition | Terbinafine |
| Shelf LIfe | 24 months |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 250 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Packaging Type | strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 330 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Capsule |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Size | 1*10 tablets in 1 strip |
| Packaging Type | strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 1,000 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Capsule |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Size | 30 tablets in 1 bottle |
| Packaging Type | bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 300 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Size | 1*10 tablets in 1 strip |
| Packaging Type | strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 370 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Packaging Type | strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 384 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Size | 30 tablet in 1 bottle |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 550 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablets |
| Pack Type | Strip |
| Pack Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Drug Compositions | Pimobendan |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 275 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Size | 30 Tablets in 1 Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 750 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Pack Size | 30 Tablets in 1 bottle |
| Pack Type | Bottle |
| Manufacturer Name | Curious Heads Pharmaceutical |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 205 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1*5 tablet in 1 strip |
| Composition | Clomifene Citrate + Copper Sulphate Pentahydrate |
| Form | Tablet |
| Manufactured By | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 400 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Size | 30 tablets in 1 bottle |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 50 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 200 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Usage / Application | Clinical |
| Packing size | 1*10 tablet in 1 strip |
Approx. Rs 1,500 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Usage/Application | Hospital |
| Packaging Size | 30 tablets in 1 bottle |
| Packaging Type | bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 220 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 Capsules in 1 Strip |
| Composition | Itraconazole |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 550 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*4 Tablets in 1 Strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Composition | Toceranib Phosphate |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 165 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Composition | AMOXYCILLIN and POTASSIUM CLAVULANATE |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 230 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 tablets in 1 strip |
| Composition | AMOXYCILLIN and POTASSIUM CLAVULANATE |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 600 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 30 tablets in 1 bottle |
| Brand | Uro Support |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 225 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 30 Tablets in 1 Bottle |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 300 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*30 Tablets in 1 Strip |
| Composition | Levothyroxine Sodium |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 400 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 Tablets in 1 Strip |
| Composition | Ursodeoxycholic Acid |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 770 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 Tablets in 1 Strip |
| Composition | Pimobendan+Benazepril |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 300 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Shelf Life | 24 months |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 300 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*4 tablets in 1 strip |
| Composition | Maropitant Citrate |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 350 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 30 tablets in 1 bottle |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 160 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 tablets in 1 strip |
| Composition | Amoxicillin Trihydrate+Potassium Clavulanate |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 320 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*2 tablet in 1 strip |
| Composition | Praziquantel+Pyrantel Embonate |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 275 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Composition | Doxycycline Hyclate |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 340 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 tablets in 1 strip |
| Composition | Clindamycin |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 425 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1 x 4 Tablets |
| Brand | KTD-XL |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Packing type | strip |
Approx. Rs 460 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1 x 10 Tablets |
| Composition | Praziquantel 50 mg + Pyrantel Embonate 144 mg + Febantel 150 mg |
| Brand | Deworminator |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
Approx. Rs 874.50 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 30ml in 1 vial |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 231 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 15ml in 1 vial |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 234.26 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 10ml in 1 vial |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Imidocarb Dipropionate |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 181.69 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 544.50 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 100 ml |
| Composition | Butaphosphan + Cyanocobalamin |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 520 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1 x 10 Tablets |
| Composition | Praziquantel 50 mg + Pyrantel Embonate 144 mg + Febantel 150 mg |
| Brand | CAFEDE |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
Cafede tablet for dogs & puppies is an intestinal dewormer for dogs & puppies. It contains Praziquantel, pyrantel pamoate and febantel as active ingredients for deworming action.
Effective on a single dose. Kills and expels all types of intestinal worms like hookworms, roundworms, tapeworms, whipworms etc in dogs of all breeds – small, medium and large dogs.
Explore More Products
© Curious Heads Pharmaceuticals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited