Jaripatka, Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AXHPK2218E1ZR
Approx. Rs 180 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 4gm in 1 injection |
| Usage/Application | Clinical |
| Dose/Strength | 4gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 245 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 10ml in 1 vial |
| Usage/Application | Clinical |
| Dose/Strength | 10ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Shelf life | 24 months |
Approx. Rs 230 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 100ml in 1 Injection |
| Usage/Application | Clinical |
| Dose/Strength | 100ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 270 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 4g in 1 pack |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 130 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 3.5g in 1 vial |
| Usage/Application | Clinical |
| Dose/Strength | 3.5g |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 140 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 10 ml |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 265 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 4g in 1 vial |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 2,250 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 250 mg/ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Cypiomax |
| Composition | Testosterone Cypionate |
| Manufacturer | British Pharma |
Approx. Rs 53 / StripGet Latest Price
Product Details:| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Dosage Form | Capsule |
| Brand | Cardiopril |
| Generic Name | Ramipril |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 month |
| Prescription Required | Yes |
Approx. Rs 346 / StripGet Latest Price
Product Details:| Capsule Type | Soft Gelatin |
| Brand | Isotroin |
| Dose | 10 mg |
| Packaging Size | 2 x 15 capsules |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | Cipla |
| Active Ingredient | Isotretinoin |
| Dosage Form | Capsule |
Approx. Rs 290 / PackGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 50ml in 1 injection |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 380 / PackGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 2X1X10 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Rakshamin-F |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 320 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablets |
| Pack Size | 1*60 Tablets |
| Pack Type | Bottle |
| Drug Composition | Multivitamin & Mineral |
| Brand Name | AreionVet |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Usages | To provide necessary nutrients to the body. |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 267 / PackGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Bayrocin |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 256 / PackGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Clinical |
| Brand | Bayrocin 1 Shot |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceuticals |
Approx. Rs 86.20 / PackGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Box |
| Dose/Strength | 1 bolus in 1 pack |
| Brand | Rafoben |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 70 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1X2 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Cflox-TZ |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 65 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Strip |
| Dose/Strength | 3gm |
| Brand | Fentas-3 |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 469 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Strength | 1000 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Packaging Size | 1 gm |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 110 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1X4 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 85 / BoxGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1X10 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Zigbo |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 216.80 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 169.70 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Composition | Enrofloxacin |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 460 / BottleGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Form | Tablet |
| Usage/Application | Hospital |
| Generic Name | Bonhans |
| Packaging Size | 30 tablets in 1 bottle |
| Packaging Type | bottle |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 100 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1X10 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Strip |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 200 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Strength | 50mg |
| Packaging Size | 2ml in 1 pack |
| Packaging Type | pack |
| Usage/Application | Clinical |
| Composition | Carprofen 5% |
| Manufacture By | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 339.64 / VialGet Latest Price
Product Details:| Packaging Size | 100 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Clinical |
| Brand | Enrox |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 480 / StripGet Latest Price
Product Details:| Packaging Size | 1X4 Bolus |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Banminth Forte Bolus |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 2,213 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 225 IU |
| Brand Name | Humog |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM) |
| Manufacturer | Bharat Serums |
| Prescription Required | Yes |
Approx. Rs 1,603 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 75 IU |
| Brand Name | Lupi-HMG |
| Form | Lyophilized Powder |
| Manufacturer | Lupin |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Subcutaneous (SC), Intramuscular (IM) |
| Prescription Required | Yes |
Approx. Rs 290 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 300 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Ursobiac |
| Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Blister |
| Composition | Ursodeoxycholic Acid |
| Treatment Use | Gallstones, Primary biliary cholangitis |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 138.50 / PackGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets in 1 pack |
| Shelf Life | 24 months |
| Composition | Enrofloxacin 150mg |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 130 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Omeprazole 20mg + Domperidone 10mg |
| Brand Name | Diarest-ODS |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 160 / PackGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Composition | Calcium 600 mg + Phosphorus 464 mg + Magnesium 20 mg + Vitamin D3 400 IU |
| Packaging Size | 30 Tablets |
| Packaging Type | Bottle |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 400 / StripGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical use |
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*10 tablet in 1 strip |
| Composition | Clindamycin |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 253 / VialGet Latest Price
Product Details:| Packaging Size | 30 ml |
| Composition | Butaphosphan + Cyanocobalamin |
| Brand | Catosal |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceuticals |
| Prescription/Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |
Approx. Rs 390 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Pack Type | Vial |
| Composition | Cefquinome Sulphate 500mg |
| Brand Name | C4ALL |
| Manufactured By | Curious Heads Pharmaceutical |
| Shelf Life | 12 Months |
| Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 220 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Clinical |
| Dose | Multiple Dose Vial |
| Packaging Type | Vial |
| Dose/Strength | 100ml in 1 vial |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 340 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Pack Size | 5 ml |
| Usage/Application | Clinical |
| Packaging Type | Vial |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Approx. Rs 95 / VialGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Usage/Application | Clinical |
| Country of Origin | Made in India |
| Manufacturer | Curious Heads Pharmaceutical |
Explore More Products
© Curious Heads Pharmaceuticals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited